Port

Wejście do zatoki portowej znajduje się na prawym brzegu Odry w km 247,75. Tym odcinkiem rzeki można dopłynąć bezpośrednio do centrum Wrocławia, w rejon Ostrowa Tumskiego i Uniwersytetu. Po przeprowadzeniu w ostatnim okresie prac pogłębiarskich do zatoki mogą  wpływać jednostki o zanurzeniu do 1,1 m i szerokości do 8 m. Sam port leży w głębi zatoki. Jachty cumują przy pomostach pływających wyposażonych w Y-bomy lub stoją na bojach. Dla gości są przygotowane osobne miejsca przy pomostach. Do nadbrzeża jest doprowadzony prąd i w razie potrzeby woda pitna. Na slipie można wodować jednostki o masie do 2 ton i długości do 8 m.

Port jest czynny w sezonie od 15 kwietnia do 30 października.

Teren i obiekty

Obiekty przystani są położone na podniesionym terenie blisko korony wału powodziowego. Teren jest ogrodzony i użytkowany wspólnie przez Harcerski Ośrodek Wodny „Stanica”, dysponujący budynkiem warsztatowo-administracyjnym i hangarem na łodzie, oraz stowarzyszenie „Port Stanica”, dysponujące hangarem na łodzie, kontenerem socjalnym i dużą wiatą piknikową oraz placem do postoju jednostek. W obu obiektach można skorzystać z sanitariatów i prysznica. W warsztacie można otrzymać doraźną pomoc przy naprawach.

Na terenie można, za zgodą administratora, biwakować i palić ognisko.

W pobliżu przystani (około 300 m) znajduje się sklep spożywczy, do tramwaju jest około 400 m. Wjazd samochodem na przystań jest możliwy tylko za zgodą administratora.

Z przystani można pieszo, w ciągu kilkunastu minut, dotrzeć do takich atrakcji turystycznych Wrocławia jak ZOO, Hala Stulecia, Fontanna Multimedialna, Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim.

Do pobrania:
Regulamin_mariny_Port_Stanica

Przystań Port Stanica i HOW Stanica

Sprzęt żeglarski

Członkowie stowarzyszenia mają własne jednostki. Są to różnej wielkości  łodzie motorowe (duże i małe jednostki ślizgowe, hausbooty,  łódki z silnikami przyczepnymi) oraz małe jachty żaglowe. Stowarzyszenie posiada także łódki klubowe:  2 omegi, 3 lasery, łódki wiosłowo-motorowe, kajaki i canoe.

Sprzęt jest wykorzystywany w trakcie imprez klubowych i szkolenia.