O nas

Wrocławskie Stowarzyszenie Żeglarskie „Port Stanica” powstało pod koniec 2008 roku z inicjatywy dawnych instruktorów i członków Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Stanica”. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Marin Odrzańskich. Naszym celem jest upowszechnienie żeglarstwa i innych sportów wodnych oraz popularyzacja turystyki, rekreacji i bezpieczeństwa na wodzie, ale także prowadzenie otwartej działalności klubowej. Celem szczególnym „Port Stanica” jest zagospodarowanie terenu nad zatoką Odry przy ulicy Kożuchowskiej we Wrocławiu i budowa tam ogólnodostępnej miejskiej przystani turystycznej. Przeczytaj więcej >

Oferta

Na naszej przystani oferujemy możliwość postoju łodzi — w porcie lub na lądzie. W sezonie prowadzimy też wypożyczalnię sprzętu wodnego. Dysponujemy zapleczem pozwalającym na organizację imprez. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Bazowanie jednostek
„Port Stanica” przyjmuje do postoju w porcie lub na lądzie łodzie członków stowarzyszenia i — w ramach wolnych miejsc — osób niezrzeszonych.
Można też przechowywać łodzie na placu lub w hangarze i wodować je na slipie lub okresowo cumować przy pomoście. W ramach umowy bazowania armatorzy mają także możliwość korzystania z infrastruktury przystani.
Postój zimowy organizujemy w hangarze lub udostępniamy miejsce na placu.

Przeczytaj więcej >
Wypożyczalnia łodzi
Wypożyczalnia działa od maja do września i oferuje kajaki i canoe laminatowe, łodzie wiosłowe i z silnikiem przyczepnym niewymagającym uprawnień oraz żaglówki klasy Omega. Oferujemy też możliwość przewozu kajaków do wybranych punktów na szlaku Odry.
W dni powszednie należy się wcześniej umawiać telefonicznie, w weekendy jest stały dyżur obsługi w godzinach 10.00 do 18.00.

KONTAKT TELEFONICZNY: 720 188 212

Przeczytaj więcej >
Imprezy
Dysponujemy placem nadającym się do organizacji imprez, z zapleczem sanitarnym oraz sprzętem typu stoły, ławy i krzesła. Możemy także postawić duże namioty. Jest wyznaczone miejsce na ognisko. Teren możemy nagłośnić. Do dyspozycji jest też duża wiata piknikowa z&npsp;grillem, dla około 30 osób.

W okresie letnim podejmujemy się zorganizowania na terenie przystani imprez szkoleniowo-rekreacyjnych dla szkół oraz imprez integracyjnych dla firm.

Przeczytaj więcej >

Wydarzenia

Dowiedz się, co robimy i co u nas słychać.

aktualności i kronika
Wiosenne sprzątanie i piknik — 18.03

Zgodnie z zapowiedzią z Walnego Zebrania zapraszamy wszystkich — wraz z osobami towarzyszącymi — w sobotę 18 marca o godzinie 10.00 na przystań. Rozpoczniemy wtedy wiosenne prace porządkowe na naszym terenie.

Czytaj dalej
Prezentacja szlaku Odry

Przedstawiamy przygotowany przez Stowarzyszenie Marin Odrzańskich opis szlaku Odry uregulowanej i Kanału Gliwickiego.

Czytaj dalej
Walne zebranie Stowarzyszenia 2 marca

Informujemy, że 2 marca 2017 r. (czwartek) o godzinie 18.00 na przystani odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie członków Wrocławskiego Stowarzyszenia Żeglarskiego „Port Stanica”.

Czytaj dalej
miejsca postojowe dla łodzi
lat aktywności
jednostki do wypożyczenia

Ludzie

Poznaj zarząd i najaktywniejszych członków naszego stowarzyszenia.

Wojciech Dacko

Wojciech Dacko

Prezes Stowarzyszenia

instruktor żeglarski i motorowodny, wieloletni instruktor harcerski i komandor HOW Stanica

Dariusz Gurdak

Dariusz Gurdak

Wiceprezes

zapalony żeglarz i motorowodniak, przez wiele lat instruktor HOW Stanica

Adam Dacko

Adam Dacko

Członek Zarządu

doświadczony instruktor żeglarski, sternik morski i pasjonat wrocławskiej Odry

Benedykt Byś

Benedykt Byś

Komisja rewizyjna

bosman HOW Stanica — nic na terenie ośrodka nie dzieje się bez niego :)

Nasze dane

Odwiedź nas na przystani! Możesz też skontaktować się z nami mailowo, telefonicznie albo na facebooku.

Adres
ul. Kożuchowska 13 51-631 Wrocław
kontakt
E-mail: port@portstanica.org Telefon: +48 780 188 212